X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نه گفتنی !

  

 

بلاخره بعد از ۴ سال تابستون داغ جام جهانی دوباره اومد ...  

خدا "ژول ریمه" رو بیامرزه که 80 سال پیش بانی به وجود اومدن این مسابقات مهیج شد .. برای ما ایرانی هایی که از فوتبال حرفه ای فقط دعواهای حرفه ایش نصیبمون شده .. 1 ماه جام جهانی یعنی یه دل سیر فوتبال نگاه کردن .. شوتای نفس گیر دیدن و خلاصه عشق کردن با فوتبال .. حتما باید یه عشق فوتبال باشی تا بفهمی من چی می گم ... 

من خودم عاشق فوتبالم و این علاقه شدید 15-16 ساله که اومده سراغم

 دقیقا یادمه شبایی که با بابا و پسرعمو تهرانی می نشستیم پای tv و تخمه می شکستیم و بابا و پسر عمو برام توضیح می دادن که این حرکت اسمش چیه .. معنی اون کارت چیه و نتیجه بازی اگه چی می شد بهتر بود و ... 

کم  کم منم یاد گرفتم وقتی پرسپولیس مسابقه داره برم بشینم کنار 2 تا پسرعموها و دم بگیرم : علی سلطاااااااااااااانه .. و اینجوری بود که یه پرسپولیسی 2 آتیشه شدم که ترم 2 دانشگاه وقتی پرسپولیس استقلال رو برد یه جعبه 3 کیلیویی نون خامه ای خریدم و بردم سر کلاس دکتر یزدانی تا حال پسرای استقلالیه کلاسمون که همشون از اون بچه تخسها بودن رو بگیرم ( یادش به خیر اضافه شیرینی رو هم دادم آقا قاسمی -آبدارچی گروه_ تا بین کلاسا با چایی ببره برای استادای گروه زبان و گروه ادبیات فارسی )

شاید باورتون نشه ولی عشق فوتبال در من به طرز باور نکردنی همه هنجارامو می شکنه مثلا یه بار کلاس دوم راهنمایی که بودم توی فهرست اعلام برنامه های تلویزیون دیدم نوشته " جنگ فوتبال " اولین سری این برنامه بود .. من فکر کردم نوشته : جَنگ فوتبال و با وجود اینکه فرداش یه امتحان سخت داشتم  تا ساعت 11 شب بیدار نشستم چون فکر می کردم جَنگ فوتبال برنامه مهیجیی باید باشه . 

اولین باری که جام جهانی رو دیدم چون همه اش پسرعمو تهرانیه می گفت یا برزیل یا ایتالیا من فکر می کردم فقط این دو تا تیم مطرحن و فوتبال بلدن و حتی انگلیس که ادعای اینو داره که مهد فوتباله رو هم آدم حساب نمی کردم !!! و از اونجایی که تو عالم نوجونی هیچ وقت برزیلیای کله کچله سیاه سوخته نمی تونن با ایتالیاییای چشم رنگی و مو لخت برابری کنن .. من طرفدار ایتالیا شدم . 

 

 

 اون موقع ها چون نسبت به همه ی دخترای فامیل که دور و برم بودن اطلاعات بیشتری در مورد فوتبال داشتم دیگه برای خودم یه مفسر ورزشی شده بودم.. و برای اینکه کلاس کارمو ببرم بالا فکر کردم اگه راجع به بازی بازیکنا با اسماشون حرف بزنم بیشتر بقیه فکر می کنن حالیمه و  برای همین زوم کردم رو اسم بازیکنای ملی ایتالیا و اون موقع بود که پائولو مالدینی رو کشف کردم .. اسطوره ای که پدر خوش نامی هم تو تاریخ فوتبال داشت  ...  اون وقتا اینترنت اینقدر در دسترس و سهل الوصول نبود که با زدن یه دکمه هزار تا موتور جستجو برات کار کنن و تمام زیر و بم زندگی طرف رو بذارن کف دستت ، برای همین  با سختی و مشقت زیادی اطلاعات جمع می کردم !  

یه بار که برای چکابای بعد از عمل رفته بودم تهران از فروشگاه قدس سر زرشت پوستر تیم پرسپولیس و تیم ملی ایتالیا رو خریدم و دوتاشونو کنار هم زدم به دیوار اتاقم و چقدرم که واقعا این دو تا تیم از لحاظ تکنیک و تاکتیک با هم یکی بودن ( مخصوصا پرسپولیس اون دوران ) ... خلاصه هر شب کلی با بازیکنا اختلاط می کردم ولی توی همه ی اون 22 تا بازیکنی که تو پوسترا بودن وبهم زل زده بودن مالدینی جادویی برای من یه چیز دیگه بود !   

  

 وقتی به پائولو و سزار نگاه می کردم آرزو می کردم که در آینده صاحب شوهری بشم که همیشه عصرا تو حیاط خونه با پسرمون فوتبال بازی کنه و من وقتی دارم تو آشپزخونه براشون غذا درست می کنم صدای ضربه هایی که به توپ می زنن رو بشنوم !!! (این یکی از فانتزیای ذهنیم بود)

خلاصه این عشق و علاقه به فوتبال و پرسپولیس و ایتالیا با بزرگ شدن من ادامه پیدا کرد حتی وقتی دیگه پوسترا رو جمع کردم و گذاشتم بین وسایل اضافی تو زیر زمین ..  

با ورورد منچستر یونایتد به دنیای فوتبالی من .. مثلث عشقیم در مورد فوتبال تکمیل شد و کم کم تبدیل شدم به یه طرفدار حرفه ای که دیگه رنگ و چشم و ابرو جذبم نمی کرد و حتی بعد از رفتن مالدینی هم ایتالیا هنوز تیم ملی محبوب من تو جام جهانی موند . 

پانتی جونم 4 سال پیش یادته که من و تو طرفدار ایتالیا بودیم و آقا پرهام طرفدار آرژانتین و چه عشقی کردیم وقتی ایتالیا جام رو برد . 

با اومدن بیتانم تو زندگیم تیم ترابزن اسپر هم شد یکی از علایق ورزشیم تا اونجا که بازی هاشو آن لاین دنبال می کنم یا از طریق ماهواره اگه وقت کنم می بینم و تو میناتورک هم جلوی ماکت نمادین باشگاه عکس گرفتم تا بگم نه فنرباغچه .. نه گالاتاسرای ... فقط ترابزن اسپر 

اما این بیتانم عزیزتر از جان من .. این نور دیده که yaprak  کلی از عشقش سر مسته بنا بر ناسازگاری گذشته چند روزه و میگه تیم فقط آرژانتین و مدام دعا می کنه که آرژانتین و ایتالیا با هم برسن فینال تا تیم محبوبش حال ایتالیای من رو جا بیاره !!!! 

اما جا داره همین جا اعلام کنم که: 

azize dele khoshgele moshgele man  

dordoneye yeki ye done  

ey mehrabon tarin marde khone  

askim benim .. canim benim .. tatlim 

 : hayatim..omrum 

  

ایتالیای دوست داشتنی  بعد از چهار بار قهرمانی تو جام جهانی امسالم قهرمانه     

  

[ جمعه 21 خرداد 1389 ] [ 22:15 ] [ Yaprak ]
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 86065

بک لینک فا